Hírek
2017. Augusztus 03. 07:23, csütörtök |
Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu
Több mint 30 ezer ember jár dolgozni Fehérvárra más településről

Csaknem másfél millió magyar dolgozik a lakóhelyétől eltérő településen a legfrissebb népszámlálási adatok szerint.
A statisztikákból kiderül, hogy az ország 174 járásközpontja közül Székesfehérvárra járnak a legtöbben dolgozni, összesen 30 ezer 829 fő. Más településekre – elsősorban Budapestre - a Fehérváron élő foglalkoztatottak 15,2 %-a jár dolgozni, ami 6897 fő munkavállalót jelent.
Az ország ingázóinak közel 17%-át fogadó Budapest után a 174 járásközpont közül Székesfehérvárra jártak a legtöbben dolgozni az országban, összesen 30 829 fő ingázik nap mint nap a városba.
A Fehérvárra járók nagy többsége a környező településekről érkezik, például Abáról (987 fő), Mórról (504 fő), Sárszentmihályról (809 fő), Sárkeresztesről (450 fő), Zámolyról (506 fő), Magyaralmásról (409 fő), Velencéről (310 fő) jár be dolgozni reggelente Székesfehérvárra, de Veszprémből is érkeznek, a statisztika szerint összesen 431-en.
A Lechner Tudásközpont az Országos Területfejlesztési és Területrendezési Információs Rendszerben elérhető, a Központi Statisztikai Hivatal legfrissebb népszámlálási eredményeire alapozva az ország összes, 1 340 831 ingázójának adatait vizsgálta meg.
Más településekre jár dolgozni a Fehérváron élők 15,2 %-a, ami 6897 fő munkavállalót jelent. Az elingázókat nézve Székesfehérvár esetében a legtöbb ember, mintegy 1893 fő Budapestre jár dolgozni, ez az összes elingázó 27%-át teszi ki. Budapest után Mórra járnak a legtöbben dolgozni Fehérvárról, mintegy 332 fő.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Április 13. 11:11, vasárnap | Sport
Labdarúgó NB I - Kétgólos FTC-győzelem Zalaegerszegen
A címvédő Ferencváros 2-0-ra nyert Zalaegerszegen a labdarúgó OTP Bank Liga 27. fordulójának szombati játéknapján, ezzel az élre állt a tabellán.
2025. Április 13. 11:10, vasárnap | Belföld
NAV: közeleg a gépjárműadó befizetésének határideje
Közeleg az április 15-i határidő, az autósok több mint fele már befizette a gépjárműadót, a 3,3 millió érintett közül 1,7 millióan - közölte az MTI-vel vasárnap a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2025. Április 13. 10:38, vasárnap | Belföld
Bemutatták a MOHU új fesztiválautomatáját a budapesti Vivicittá futóversenyen
A MOHU bemutatta a vállalat új fesztiválautomatáját a budapesti Telekom Vivicittá futóversenyen - közölte a cég kommunikációjáért felelős ügynökség szombaton az MTI-vel.