Városlista
2025. február 5, szerda - Ágota

Hírek

2025. Január 31. 07:58, péntek | Belföld

Orbán Viktor: Jó reggelt, Németország! Isten hozott a klubban!

Orbán Viktor: Jó reggelt, Németország! Isten hozott a klubban!

Jó reggelt, Németország! Isten hozott a klubban! (Guten Morgen, Deutschland! Welcome to the club!) - írta csütörtökön az X közösségi médián Orbán Viktor miniszterelnök arra reagálva, hogy a német szövetségi parlament alsóháza előző nap elfogadta a bevándorlási szabályok szigorításáról szóló határozatot.

A jelenleg ellenzéki német Kereszténydemokrata Unió (CDU) és bajorországi testvérpártja, a Keresztényszociális Unió (CSU) közös frakciójának beadványát az Alternatíva Németországért (AfD), a liberális FDP és egyes független képviselők támogatásával fogadták el 348 igen szavazattal 345 ellenében és 10 tartózkodás mellett.

Az előterjesztés szövegében az áll, hogy gyakorlati beutazási tilalmat vezetnek be olyan személyek számára, akik nem rendelkeznek érvényes beutazási okmányokkal, és nem esnek az európai uniós szabad mozgás hatálya alá. A beadvány a végrehajtható döntés alapján kiutazásra kötelezett személyek őrizetbe vételéről, valamint a német szövetségi rendőrség szerepének növeléséről is rendelkezik, ami a migránsok visszaszállítását illeti.

A kiutazásra kötelezett bűnelkövetőket, illetve azokat, akik potenciálisan fenyegetést jelenthetnek, határozatlan ideig őrizetben tarthatják, míg önkéntes alapon el nem hagyják az országot, vagy kitoloncolásuk végrehajthatóvá válik. Az egyébként nem kötelező érvényű előterjesztés tartós határellenőrzéseket is sürget.
Hasonló szigorítások miatt Magyarországot az Európai Unió elítélte: tavaly júniusban az Európai Bíróság 200 millió euró egyszeri, és további napi egymillió euró kényszerítő bírság megfizetésére kötelezte Magyarországot az uniós bevándorlási politika megsértése miatt, amiért nem teljesítette a Bíróság 2020 decemberében hozott ítéletét a befogadási feltételekről szóló uniós irányelv és a visszatérési irányelv rendelkezéseinek megsértésével kapcsolatban.

Címkék: orbán viktor

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 05. 07:45, szerda | Belföld

Energiaügyi Minisztérium: több mint 10 ezer kifizetésnél tart a Napenergia Plusz Program

A Napenergia Plusz Programban nyertes családok száma mára meghaladta a 21 ezret és felüknek már utaltak is a támogatásból - közölte az Energiaügyi Minisztérium (EM) kedden a Facebook oldalán.

2025. Február 05. 07:44, szerda | Belföld

Tűz volt a Puskás Arénában

Tűz ütött ki a Puskás Arénában, a hatodik emeleten két légtechnikai berendezés égett - tájékoztatta a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivő-helyettese kedden este az MTI-t.

2025. Február 05. 07:41, szerda | Belföld

Orbán Viktor: kibővül az otthonfelújítási program úgy, hogy a nyugdíjasok is felvehessék

Van egy vidéki otthonfelújítási program családosoknak, ötezernél kisebb településeken. Ezt ki fogjuk bővíteni, úgy, hogy a nyugdíjasok is felvehessék -

2025. Február 04. 07:45, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Donald Trump teremtheti meg az új geopolitikai egyensúlyt

Trump visszatérését a politikába a kormányfő előnyösnek nevezte Magyarország számára, mivel enyhült a korábbi brüsszeli és washingtoni nyomás.