Városlista
2025. április 7, hétfő - Herman

Hírek

2019. Május 06. 12:20, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

Letartóztatták az édesanyja megölésével gyanúsított káldi fiatalt

Letartóztatták az édesanyja megölésével gyanúsított káldi fiatalt

Elrendelte a nyomozási bíró egy hónapra annak a férfinak a letartóztatását, aki a gyanú szerint csütörtök este több késszúrással megölte az anyját, kiskorú testvérét pedig súlyosan megsebesítette Káldon.

A gyanú szerint a 20 éves férfi május 2-án késő este egy késsel többször mellkason szúrta a vele egy háztartásban élő anyját, majd többször megszúrta 15 éves testvérét is, aki anyja segítségére sietett. A szúrások következtében az asszony a helyszínen meghalt, a gyanúsított testvére súlyosan megsérült – közölte a Vas Megyei Főügyészség hétfőn az MTI-vel.

Simon József megyei főügyész tájékoztatása szerint a férfit, aki elmenekült a helyszínről, másnap reggel a Celldömölki Rendőrkapitányság járőrei fogták el.

Hozzáfűzte: az ügyészség szerint feltételezhető, hogy a gyanúsított szabadlábra helyezése esetén megszökne, elrejtőzne, veszélyeztetné a bizonyítást, illetve újabb bűncselekményt követne el, ezért volt szükség a letartóztatására.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.

2025. Április 07. 07:29, hétfő | Belföld

Időközi: Nagy arányú ellenzéki győzelem Mosonmagyaróváron

A szavazatok 78 százalékát szerezte meg a tavaly megválasztott polgármester által támogatott jelölt.

2025. Április 07. 07:00, hétfő | Belföld

Két tiszai településen a Fidesz jelöltje diadalmaskodott

Tiszakécskén és Tiszafüreden is a nagyobbik kormánypárt jelöltje nyerte az időközi önkormányzati választást. Mindkét településen egy haláleset miatt kellett kiírni a szavazást.

2025. Április 06. 08:15, vasárnap | Belföld

ORFK: a magyar-osztrák határon szombattól egyes határátkelőhelyeken szünetel a határforgalom

Szombat 0 órától szünetel a határforgalom egyes határátkelőhelyeken a magyar-osztrák határon, a működő határátkelőhelyeken hosszabb várakozási időre lehet számítani