Városlista
2025. április 8, kedd - Dénes

Hírek

2020. Február 05. 07:22, szerda | Belföld
Forrás: infovárosok

Csomagküldőn keresztül terjesztették a drogot

Csomagküldőn keresztül terjesztették a drogot

Csomagkézbesítő szolgálatokkal szállíttatott kábítószert egy kínai és egy vietnámi férfi - közölte a rendőrség.

Jelentős mennyiségű kábítószerre elkövetett kábítószer-kereskedelem miatt folytat eljárást egy 41 éves kínai és egy 32 éves vietnámi férfivel szemben a rendőrség. A gyanúsítottak a legtöbb csomagot Magyarországon vették át, vagy innen továbbították, a kábítószer jelentős részét pedig Budapesten árulták – közölte a rendőrség.

Egy Magyarországról álnéven feladott, több mint 3 kilogramm kábítószert tartalmazó küldeményt a német hatóság a lipcsei repülőtéren foglalt le még 2019 márciusában. Decemberben egy Spanyolországról Magyarországra érkező csomag ellenőrzésekor a Nemzeti Adó- és Vámhivatal munkatársai 10 kilogramm kannabiszt találtak.

A korábban már a rendőrök látókörébe került vietnámi gyanúsítottat az egyenruhások január 23-án Budapesten a X. kerületben fogták el. Ruházatából metamfetamin került elő, az általa használt két lakás átkutatásakor pedig a nyomozók majd egy kiló összsúlyú metamfetamin tartalmú tablettát és összesen 7 és fél kiló kábítószergyanús növényi anyagot, illetve kábítószerkereskedelemhez használt eszközöket foglaltak le. A férfit őrizetbe vették, a bíróság azóta letartóztatta.

Bűntársát hétfőn a X. kerületben fogták el. Lakásán kábítószergyanús anyagok, hamis okmányok és hamis eurók kerültek elő.

Mivel a gyanúsított találkozott olyan személlyel, aki nemrég Kínában járt, a koronavírus miatt érvényben lévő protokoll alapján a mentőszolgálat munkatársai megvizsgálták – azonban további intézkedés nem volt szükséges. A kábítószer-kereskedelemmel és közokirat-hamisítással gyanúsított férfit ugyancsak őrizetbe vették, és kezdeményezték letartóztatását a rendőrök.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.

2025. Április 07. 07:29, hétfő | Belföld

Időközi: Nagy arányú ellenzéki győzelem Mosonmagyaróváron

A szavazatok 78 százalékát szerezte meg a tavaly megválasztott polgármester által támogatott jelölt.

2025. Április 07. 07:00, hétfő | Belföld

Két tiszai településen a Fidesz jelöltje diadalmaskodott

Tiszakécskén és Tiszafüreden is a nagyobbik kormánypárt jelöltje nyerte az időközi önkormányzati választást. Mindkét településen egy haláleset miatt kellett kiírni a szavazást.

2025. Április 06. 08:15, vasárnap | Belföld

ORFK: a magyar-osztrák határon szombattól egyes határátkelőhelyeken szünetel a határforgalom

Szombat 0 órától szünetel a határforgalom egyes határátkelőhelyeken a magyar-osztrák határon, a működő határátkelőhelyeken hosszabb várakozási időre lehet számítani